Diament florencki

Diament florencki Diament florencki zaginął po pierwszej wojnie światowej. Diament florencki znany jest również pod dwoma innymi nazwami. Pierwsza z nich to Florentyńczyk, natomiast druga – Wielki Książę Toskański. To jeden z najbardziej znanych diamentów na całym świecie. charakteryzuje się on lekko żółtym kolorem, a także dość silnym ogniem. Waży natomiast ponad sto trzydzieści karatów. Diament ten był niegdyś własnością księcia Burgundii Karola Zuchwałego. Najprawdopodobniej zaginął on w bitwie pod Murten. Od tamtej pory, kiedy to został odnaleziony przez pewnego żołnierza, niejednokrotnie zmieniał właścicieli i nieraz sprzedawano go za śmieszne wręcz ceny. Należał między innymi do bardzo znanego rodu Medyceuszów. Kiedy monarchia habsburska upadła, diament florencki stanowił główną ozdobę osobistej kolekcji klejnotów ostatniego króla Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier, a mianowicie Karola I Habsburga Lotaryńskiego. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej kolekcja ta została z Austrii wywieziona. Są to ostatnie wzmianki na temat kamienia, gdzie jest – nie wiadomo.

Hope

Hope O diamencie Hope mówi się, że przynosi nieszczęście. Hope to nazwa jednego z najbardziej słynnych diamentów na świecie. jest to diament barwny i spośród właśnie barwnych diamentów Hope jest największy. Ojczyzną tego klejnotu są Indie. Początkowo ważył on sto dwanaście karatów, natomiast dzisiaj jest to nieco ponad czterdzieści cztery karta. Ponadto aktualnie diament ów oprawiony jest w wisior. Znane są rozmaite jego inne nazwy, spośród których można wymienić między innymi takie określenia jak Niebieski Tavernier czy też Wielki Niebieski Diament. We Francji jego pierwszym znanym właścicielem był król Ludwik XIV. Dalsze losy klejnotu były dość burzliwe. Został ukradziony Francuzom, by po ponad trzydziestu larach pojawić się w Wielkiej Brytanii. Stamtąd powędrował między innymi do Rosji. Kolejni jego właściciele nie mieli generalnie w życiu zbytnio dużo szczęścia, dlatego też zaczęto mówić o tym diamencie jako kamieniu, który przynosi nieszczęście. W chwili obecnej Hope można podziwiać w Waszyngtonie, zaś uściślając – w Instytucie Smithsona.

Złoża diamentów na świecie

Złoża diamentów na świecie Pierwotnie diamenty wydobywane były w Indiach i w zasadzie tylko tam były znane i doceniane. Od czasu, kiedy zdobyły popularność w Europie ich znaczenie wzrosło a wydobycie zwiększyło się. Do tej pory największe koncerny poszukują złóż tego cennego minerału, którego wydobycie ze wszech miar się opłaca. W niektórych krajach wydobywa się diamenty w sposób przemysłowy, na przykład w nowoczesnych kopalniach w Kanadzie, a gdzie indziej diamenty wydobywa się przy pomocy starych metod, takich jak wypłukiwanie piasku z rzeki (na przykład w Sierra Leone). Obecnie złoża w Indiach, które swego czasu były jedynymi znanymi, straciły na znaczeniu i wydobywa się tam znikome ilości diamentów. Dla przeciwwagi, to właśnie w Indiach znaleziono najdorodniejsze i najbardziej znane i cenne okazy. Złoża w kanadzie cały czas są odkrywane. Koncern De Beers wciąż inwestuje w tamtejsze odkrywki i co jakiś czas może święcić tryumf. Ostatnio otwarta kopalnia w okolicy jeziora Snap według szacunków dostarczać będzie diamentów przez najbliższe dwadzieścia lat. Niektóre inne złoża są równie bogate, dlatego Kanada jest jednym z bogatszych państw na świecie. Dzięki swoim złożom mineralnym może śmiało konkurować z innymi bogatymi państwami. Kopalnie w Afryce w większości nie są tak nowoczesne i nie przynoszą takich zysków, zapewniają jednak prace tysiącom Afrykańczyków, którzy całymi dniami wypłukują piasek z rzek w poszukiwaniu cennego kruszcu. Bardzo bogate złoża znajdują się w Rosji, szczególnie w rejonie syberyjskim.

Biżuteria dla kobiet

Biżuteria dla kobiet Biżuteria to wspaniały zbiór przedmiotów, bez których niezwykle trudno się obejść. Bez wątpienia nikt nie potrafi przejść obojętnie obok wystawy, która przyciąga wzrok każdego przechodnia poprzez towary wyeksponowane za szybami. Migoczące błyskotki i świecidełka są tym czego pragnie każda kobieta a także wielu mężczyzn. Diamenty zachwycające swoim blaskiem i urokiem nie pozwalają na ominięcie elegancko wyeksponowanej półki w środku salonu jubilerskiego. Nie ma wątpliwości, że ceny dyktowane za diamenty są bardzo wysokie, jednak nie są one z pewnością przesadzone. Jeśli ktoś ma zamiar wydać większą kwotę na biżuterię, z pewnością warto zainteresować się właśnie tą biżuterią, która wykonana jest przy pomocy diamentów. Diamenty dodają blasku każdemu a noszone podnoszą prestiż właściciela. Od zawsze wiele przepięknych projektów biżuterii tworzonych było z myślą o obsadzeniu ich diamentami. Wprawdzie ceny są bardzo wysokie, jednak świadomość posiadania czegoś tak pięknego i nieporównywalnego z niczym innym warta jest tej swojej ceny. Panie na całym świecie bardzo chętnie noszą je jako idealny dodatek do swoich wieczorowych kreacji czy na specjalne okazje. Bez dwóch zdań warto zwrócić uwagę na fakt, że diamenty wyśmienicie podkreślają urodę i powab każdej kobiety, a sam kunszt jakim jest szlif na diamencie jest pokazem najwyższych umiejętności jubilerskich. Pięknie wykonana biżuteria dodaje blasku i prestiżu noszącej ją osobie, sprawia że taką osobę traktuje się z należytym szacunkiem i podziwia się ją.