Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe Kamienie księżycowe mylone są niekiedy z opalami. Są to surowce bardzo chętnie wykorzystywane w przemyśle jubilerskim, albowiem charakteryzują się wysokim stopniem iryzacji. Jest to optyczne zjawisko polegające na tym, że w wyniku padania światła kolory układają się fantastyczne, tęczowe kompozycje. Spora część tych kamieni odznacza się również migotaniem. Ich poświata ma bardzo specyficzny srebrzysty, perłowy albo lekko niebieskawy odcień. Obróbka kamieni księżycowych wymaga jednak sporej dozy ostrożności, albowiem są one dość kruche i bardzo wrażliwe na oddziaływanie mechanicznych czynników. Najbardziej pożądane przez twórców biżuterii są kamienie wydobywane w Indiach oraz na Sri Lance. Spotyka się je również w wielu innych krajach, jak dla przykładu w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii oraz Rosji. Na terenie naszego państwa można się na nie sporadycznie natknąć niedaleko Jeleniej Góry. Zdecydowanie najlepiej prezentują się w zestawieniu ze srebrem podkreślającym ich migotliwość.

Klipsy kobieca ozdoba

Klipsy kobieca ozdoba Ozdoby głowy są bardzo popularnie stosowane przez kobiety. Ogólnie rzecz biorąc to wyróżniamy dość wielką ilość ozdób noszonych na głowie, ponieważ zaczynając już od kapeluszy, poprzez wymyślne fryzury do kolczyków, które posiadają niesłychanie wielką różnorodność. Czasami wydawać by się mogło, że jednak ozdabianie się jest próbą upiększenia na siłę, ale jednak jeżeli zrobimy to z rozmysłem i gustownie może się okazać, że efekt jest wspaniały. Ogólnie rzecz biorąc to oprócz kolczyków możemy jeszcze wyróżnić klipsy, które w sumie były pierwszowzorem dla kolczyków. Ogólnie klipsy są o wiele mniej popularna, ponieważ kobiety nie widzą w nich tak wiele uroku. Ich wielkim plusem jest oczywiście to, że nie trzeba do nich przekłuwać uszu, co w sumie pozwala nam zaoszczędzić sobie bólu, który czasami staje się bardzo intensywny, a co za tym idzie oczywiście będziemy musieli się nieźle zmotywować do przekłuwania uszu. Klipsy to również biżuteria i podobnie jak kolczyki wytwarza się je z materiałów szlachetnych. Klipsy to coś w podobnie do kolczyków, ale z taką różnicą, że klipsy nie wymagają przekłuwania uszu, a jedynie zaciskają się uchu. Klipsy to osobna forma biżuterii. Podobnie jak w przypadku kolczyków klipsy są również stosowane na uszach, oczywiście jak się sami pewnie domyślacie różnica polega na tym, że kolczyki są montowane w dziurkach w uszach, a z kolei klipsy trzymają się na uszach na zasadzie zatrzasków, które oczywiście ściskają ucho, ale nie w sposób krzywdzący, jednak dość silny aby się samoczynnie nie zsunęły. Klipsy są najczęściej kupowane u jubilera, ponieważ jest to pełnoprawny produkt jubilerski, który w zależności od użytych materiałów do ich produkcji kształtuje swoją cenę. W przypadku bardzo zaawansowanych modeli z bardzo kosztownych materiałów cenowo przewyższają niekiedy dobre samochody. Klipsy są noszone niemalże wyłącznie przez kobiety, ale i to rzadziej, ponieważ klipsy ogólnie wychodzą z mody, na rzecz kolczyków jasna sprawa, ale jednak nie da się ich wykluczyć z dziejów człowieka, ponieważ klipsy jak to się mówi były, są i będą. Jasna sprawa, że kobiety idą za duchem mody, ale klipsy nie zostaną zapomniane.

Luksusowe diamenty

Luksusowe diamenty Diamenty praktycznie od zawsze człowiekowi kojarzyły się z bogactwem, dobrobytem i luksusem, choć ni od razu były one ich substytutem – jako cenne kamienie szlachetne zostały potraktowane dopiero wiele wieków po ich właściwym odnalezieniu, ich wartość natomiast wzrosła dopiero po wielkim bumie na kruszce i kamienie szlachetne. Szczególnie wielkim zainteresowaniem cieszą się te diamenty, które po odbiciu się światła od nich promieniują w cudownym, lekko żółtym kolorze. Taki rodzaj kamienia występuje niezwykle rzadko, dlatego jest bardzo cenny. Mówiąc o naprawdę okazałych diamentach, mamy na myśli te, których posiadaczami są rodziny królewskie, arystokratyczne, wielkie sławy i znani ludzie. Bardzo rzadko zdarza się, aby pokaźny diament posiadał zwykły człowiek. Te najcenniejsze zarezerwowane są dla możnych tego świata. Oczywiście każdego prawie stać na zakup pierścionka z diamentem, jednak są to zazwyczaj małe kamienie i to gorszej jakości. Diamenty mają tez to do siebie, że są znakomita inwestycją. Ich cena cały czas rośnie, nie ma ryzyka, że kurs nagle spadnie jak to ma miejsce w przypadku innych kruszców bądź walut. Luksus posiadania diamentowej biżuterii to domena najpiękniejszych i najbogatszych kobiet na świecie. Bardzo często nawet te największe sławy jedynie wypożyczają biżuterię, by móc się w niej zaprezentować na balu czy przyjęciu. W ten sposób promują marki jubilerskie ale jednocześnie nie są właścicielami tej niezwykle kosztownej biżuterii. Nawet największe gwiazdy nie nie zawsze stać na taką diamentowa biżuterię.

Sancy

Sancy Sancy znajduje się dziś w Luwrze. Kolejnym z grupy bardzo słynnych diamentów jest diament o nazwie Sancy. Został on znaleziony w Indiach i jest kamieniem najczystszej wody. Jego waga wynosi ponad pięćdziesiąt piec karatów. Na kontynent europejski klejnot ten trafił w piętnastym stuleciu. Początkowo był własnością burgundzkiego księcia Karola Zuchwałego. Mężczyzna zawsze miał go przy sobie, albowiem święcie wierzył w to, iż diament ów jest jego ochronnym talizmanem. Książę poniósł śmierć w bitwie pod Nancy. Jego ciało obrabował nieznany z nazwiska żołnierz. Sprzedał klejnot za jakąś mało znaczącą sumę. Potem kamień coraz zmieniał swoich właścicieli – wreszcie znalazł się w posiadaniu barona Sancy, któremu też swoją nazwę zawdzięcza. Klejnot był własnością jednego z angielskich królów, natomiast później przeszedł w posiadanie francuskie. Podczas rewolucji skradziono go – taki los spotkał wszystkie królewskie klejnoty. Po jakimś czasie znalazł się w skarbcu Hiszpanii. W dniu dzisiejszym natomiast podziwiać można go w Luwrze.